Nezapomenutelný den pro Portugalsko! Zápletka jak z hollywoodského filmu! Portugalské weby oslavují vítězství svých fotbalových reprezentantů na mistrovství Evropy.Portugalský útočník Cristiano Ronaldo se konečně dočkal a v neděli po vítězství 1:0 po prodloužení ve finále mistrovství Evropy nad Francií si připsal první triumf s reprezentací.

V tu ránu se stal Éder portugalským národním hrdinou, neboť svou trefou dovedl reprezentaci své země až na evropský fotbalový Olymp.

Trojnásobný držitel Zlatého míče vyslal za sedm utkání 46 pokusů a s velkým náskokem 20 ran předčil nejlepšího střelce turnaje, autora šesti gólů Antoinea Griezmanna z Francie. Ronaldo přitom ve finále kvůli zranění odehrál jen 24 minut.